Salon Dřevostaveb

Program 2024

ZAHAJOVACÍ A PŘEDNÁŠKOVÝ VEČER V CAMP

Zahajovací a přednáškový večer se uskuteční v CAMP Praha za účasti partnerů, vystavujících, zahraničních hostů – letos účast přislíbili architekti Do Janne Vermeulen a Jeroen van Schooten z atelieru TEAM V z Amsterdamu a norský architekt žijící na Slovensku, působící v atelieru Createrra, Bjørn Kierulf – a odborné veřejnosti z oblasti dřevostaveb. Program bude složený z odborných přednášek z oblasti dřeva a dřevostaveb, prezentace zahraničních architektů, developerů. Na závěr večera dojde ke křtu ročenky dřevostaveb 2024.


Vstupné na akci je zdarma – kapacita cca 230 diváků, přednášky zahraničních hostů se uskuteční v anglickém jazyce, adresa: CAMP, Vyšehradská 51, Praha 2


DEN DŘEVĚNÉ ARCHITEKTURY – NOVÁ SCÉNA NÁRODNÍHO DIVADLA

DEN DŘEVĚNÉ ARCHITEKTURY a MOZAIKA ARCHITEKTŮ

V blízkosti instalace se představí v rámci přednáškového odpoledne vybrané projekty výstavy. Událost otevřená nejširší veřejnosti je vhodnou platformou k setkání architektů, dodavatelů materiálů, realizačních firem, investorů a všech zájemců o dřevěnou architekturu. Součástí bude prezentace dodavatelských firem, klíčových produktů a nových technologií v oblasti dřevostaveb.

Na závěr SLAVNOSTNÍHO ZAHÁJENÍ VÝSTAVY – networkingový večer s občerstvením pro zvané hosty.

Vstupné zdarma, bezbariérový přístup, adresa: náměstí Václava Havla, Praha 1 

 

VENKOVNÍ VÝSTAVA S UMĚLECKOU INSTALACÍ

Venkovní expozice Salonu dřevostaveb s výstavou předních českých, slovenských i zahraničních realizací se uskuteční po dobu jednoho měsíce v srdci Prahy – na piazzetě Národního divadla (náměstí Václava Havla). Výstava je zároveň koncipovaná jako atraktivní dřevěná instalace monumentálního měřítka, jež kromě architektonického rámce výstavy ozvláštní veřejný prostor a nabídne kolemjdoucím relaxační zónu s posezením uvnitř dřevostavby v českém lese.


Návrhu dřevěné instalace se ujali tři architekti z Prodesi / Domesi: Ing. arch. Thu Ha Matoušková, Ing. arch. Michael Šilar a Ing. arch. Michal Kotlas a projektant Bc. Jan Švarc, statické části se ujal Ing. Zbyněk Šrůtek z Timber design. Hlavní inspirací pro architekty byl motiv kruhu.


Krajinářského řešení projektu zpracoval Jakub Finger z ateliéru Partero, za jehož práce mu bylo uděleno mnoho ocenění, např. LAND AWARD 2022, GRAND PRIX české architektury 2019, Zahrada roku, Park roku. Posezení symbolizují polínka špalku, která po složení tvoří celek – půdorysně kruh.