Loading color scheme
Kontakt pro média:
Lucie Hrubá lucie@boysandgirls.cz, +420 607 123 118
O Salonu dřevostaveb
Salon dřevostaveb je festival a výběrová přehlídka současné dřevěné architektury v Čechách a na Slovensku. Je centrem osvěty v oblasti moderní a kvalitní udržitelné architektury ze dřeva a inspirací pro odpovědný životní styl.
Zahrnuje:
1) Putovní výstavu kurátorského výběru nejzásadnějších architektonických počinů v oblasti dřevostaveb v Česku a na Slovensku za období posledních dvou let. Přináší rovněž příklady dřevěných realizací ze zahraničí.
2) Publikační činnost – každoročně vychází Ročenka dřevěné architektury prezentující tento výběr a rozhovory s výraznými osobnostmi architektury.
3) Přednáškovou činnost – organizace přednášek, panelových diskuzí, poskytování informací o dřevostavbách, prezentace domácích a hlavně významných zahraničních architektů.
Salon dřevostaveb od svého vzniku v r. 2005 šíří osvětu o moderní dřevěné architektuře a progresivním stavění ze dřeva. Každým rokem zviditelňuje prostřednictvím výstavy a publikace výběr nejzajímavějších architektonických realizací poslední doby. V tomto roce si předsevzal demonstrovat přednosti dřevostaveb a nových technologií oboru přímo v centru Prahy a přiblížit tím téma udržitelné architektury nejširšímu okruhu zájemců.
Salon dřevostaveb je každoročně výkladní skříní oboru – předních projektů, špičkových technologií a jejich uplatnění v architektonicky atraktivních stavbách; je zdrojem novinek a informací pro investory, architekty, dodavatele, developery a laickou veřejnost. Akci vždy doprovází vydání Ročenky dřevěné architektury shrnující kompletní ročník Salonu. Do roku 2018 byl Salon v Česku hlavní doprovodnou akcí veletrhu Dřevostavby v Praze, v roce 2019 se osamostatnil a rozšířil téma moderní architektury ze dřeva o prezentaci předních realizačních firem, moderních a ekologických materiálů, technologií a odpovědného životního stylu, s důrazem na nejkvalitnější dřevostavby pro bydlení, průmysl, veřejný sektor a vícepodlažní stavby. Za 17 let konání Salonu se akce zúčastnila vedle českých a slovenských architektů také řada významných architektů ze Skandinávie, Německa, Rakouska, Švýcarska, Velké Británie a dalších evropských zemí.