Konference Grow UP!


Základní info

Mezinárodní konference o vícepodlažních budovách ze dřeva
KDY: Čtvrtek 2. února 2017, od 14.00 do 18.00 hodin
KDE: Auditorium Salonu dřevostaveb, Střední hala Průmyslového Paláce (v rámci veletrhu DŘEVOSTAVBY)
FB událost
Vstup pro registrované

For English version please click HERE.

Procento nově dokončených domů ze dřeva každým rokem rychle roste a blíží se neodvratně doba, kdy budeme ze dřeva běžně stavět i větší a vícepodlažní budovy. Tento trend sílí po celém světě od Kanady přes Evropu po Austrálii, a všude tam také najdeme dnes již desítky zajímavých příkladů. Salon se více jak deset let stará o dobré jméno dřevostaveb u nás a rozhodně nechceme být pozadu ani v rámci tohoto nového trendu. Pokud nechcete být pozadu ani Vy a chcete se dozvědět, co nám vícepodlažní dřevostavby přinesou, tak právě pro Vás je určena tato konference. Zaregistrujte se a přijďte se podívat, ať už jste architekti, investoři, zástupci developerů, nebo realitních kanceláří, nebo se o toto téma zajímáte z jakéhokoliv jiného důvodu. Jste srdečně zváni!

Cílem této akce je poskytnout základní přehled o architektuře, technologiích, konkurenčních výhodách a příležitostech při využití dřeva v podobných projektech. Zároveň budete mít jedinečnou možnost si ukázku vícepodlažní dřevostavby prohlédnout v reálu 1:1. Jednotlivá patra budou zařízena právě tak, k čemu by mohla podobná stavba sloužit. Od obchodního parteru s kavárnou, přes kancelář budoucnosti a bytové patro až po hotelový pokoj v nejvyšším podlaží. Sami si tak budete moci udělat konkrétní představu a popustit uzdu vaší fantazii.

Zajímavý článek o vícepodlažním dřevěných stavbách najdete ZDE.

Program

14:00-14:30        Registrace
14:30-15:00        Pavel Horák / Prodesi|Domesi (CZ) – Prolog: Vícepodlažní stavby ze dřeva
15:00-15:30        Benoit Legouge / Etudes Bois du Barrois (FR) – Příklady projektů z Francie
15:30-15:50        Tomáš B. Andrejsek / Česká rada pro šetrné budovy (CZ) – Zdravé vnitřní  
                             prostředí a hospodaření s energiemi
15:50-16:50        Bruno Moser / Architekturwerkstatt (AT) – Stammhaus Egger
16:50-17:10        Marcel Dzurilla / RAUM3 (SK) – Prístavby školy
17:10-18:00        Minna Riska / MDH arkitekter (NO) – Moholt 50 I 50 (Student Housing Towers)

Na konferenci naváže večerní recepce (pouze pro zvané).

Informace o přednášejících

Pavel Horák / Prodesi|Domesi (CZ)
Spolumajitel ateliéru a realizačního studia Prodesi|Domesi a zakladatel Salonu dřevostaveb se postará o prolog k celé konferenci.Benoit Legouge / Etudes Bois du Barrois (FR)
Na své přednášce seznámí účastníky konference s některými francouzskými projekty realizovanými za pomocí produktů od Novatopu. A ukáže, že nejsou zdaleka tak jednoduché, jak se zdá…

Benoit Legouge vystudoval francouzskou Ecole Supérieure du Bois v Nantes se specializací na techniku dřevěných konstrukcí. Svou kancelář Etudes Bois du Barrois založil v roce 2009 a velice rychle se seznámil s Novawood, který reprezentuje Novatop ve Francii. Od té doby jeho kancelář zajišťuje technickou podporu pro francouzské zákazníky Novatopu a pracuje zejména s CLT produkty.Tomáš B. Andrejsek / Česká rada pro šetrné budovy (CZ) 
Tomáš Andrejsek je Managing partnerem ve společnosti ELAN Interior, která se zabývá interiérovým designem kanceláří a jejich vybavením nábytkem. V oblasti stavebnictví a designu interiérů se pohybuje od roku 1998.

Se svou firmou spolupracuje s Českou radou pro šetrné budovy od roku 2012, od roku 2014 je plnoprávným členem. V roce 2015 byl zvolen do představenstva rady, a v roce 2016 pak předsedou představenstva.

Ve své prezentaci krátce představí Českou radu pro šetrné budovy a zaměří se na vnitřní prostředí budov, které je jednou z klíčových aktivit rady. V závěru se zmíní o loňském vítězi kategorie Zdravá kancelář Zasedačky roku, jíž je rada odborným garantem, a v níž v roce 2016 zvítězila dřevostavba LIKO NOE ve Slavkově u Brna. Tato realizace byla i součástí loňského Salonu dřevostaveb.

Bruno Moser / Architekturwerkstatt (AT)
Zakladatel ateliéru Architekturwerkstatt

Bruno Moser ze studia Architekturwerkstatt z Rakouska představí oceňované firemní sídlo společnosti Egger. Mimo jiné stavba za rok 2016 získala American Architecture Prize (bronzovou úroveň) v kategoriích Green architecture a Workplaces. Více informací o stavbě najdete ZDE.


Marcel Dzurilla / RAUM3 (SK)

Přístavba základní školy v Bratislavě, která je z masivních dřevěných panelů a vznikla za rekordních 70 dní.


Minna Riska / MDH arkitekter (NO)   

Zástupkyně kanceláře MDH ARKITEKTER SA z norského Osla bude hovořit o projektu The Moholt Student Housing Towers, za kterou jsou nominováni na evropskou cenu Miese Van Der Rohe 2017. Více informací najdete ZDE.


Dřevostavba 1:1

Ukázku čtyřpodlažní dřevostavby v poměru 1:1 můžete navštívit v rámci veletrhu Dřevostavby 2017 přímo vedle auditoria Salonu dřevostaveb, kde se bude konference konat. Architekti z Prodesi|Domesi Vás rádi touto unikátní expozicí provedou. Pokud máte zájem o prohlídku v doprovodu jednoho z architektů, můžete se již nyní registrovat u Petry Hermelové na p.hermelova@prodesi.cz. Jinak bude expozice volně přístupná pro všechny návštěvníky veletrhu po celé čtyři dny (2.-5.2.2017).

Registrace na konferenci Grow UP!

Registrovat se můžete ZDE.

Vstup na konferenci je zdarma, ale vstup na veletrh DŘEVOSTAVBY je zpoplatněn. Informace o vstupenkách na veletrh DŘEVOSTAVBY najdete ZDE.