o Salonu

Salon dřevostaveb jako hlavní doprovodný program veletrhu Dřevostavby

Salon vznikl s ambicí zviditelnit kvalitní českou architekturu ze dřeva a v průběhu uplynulých let se vyvinul v ucelenou přehlídku moderní dřevěné architektury u nás. Hlavním bodem Salonu je výstava jednotlivých projektů, která má svou premiéru právě na veletrhu Dřevostavby. Ta se pak představí návštěvníkům jak v Čechách tak na Slovensku. Všechny projekty Salonu mapuje publikace Ročenka dřevostaveb. Salon je každoročně součástí doprovodného programu veletrhu Dřevostavby.

Výstava

Architektonický ateliér HILPERT

Architektonický ateliér HILPERT

Architekti DRNH

Architekti DRNH

IMG_5631

Ateliér Žentel

RD Hodonín Prodesi/Domesi

RD Hodonín Prodesi | Domesi

 

 

Do aktuálního Salonu vybíráme vždy architektonicky, konstrukčně i dispozičně zajímavé dřevostavby, které byly dokončeny v poslední době, nejlépe v posledních dvou letech. Výstava má význam jak pro architekty, kterým slouží jako srovnání s výsledky svých kolegů a možnost zviditelnit své realizace, tak pro návštěvníky a potenciální klienty, pro které je tato výstava reprezentativním souborem současné české architektury dřevostaveb. Jednotlivé stavby jsou na Salonu prezentovány na velkoplošných bannerech, z nichž každý je věnovaný jedné konkrétní realizaci.

Ročenka

rocenka dvoustrana

Chcete si zážitek z výstavy odnést i „fyzicky“? Potřebujete studijní materiál, nebo zkrátka máte rádi knihy o architektuře? Pak je tu pro Vás publikace Ročenka dřevostaveb, která rekapituluje výstavu a stává se tak jejím katalogem, stejně jako uceleným průvodcem po zajímavých dřevostavbách realizovaných v uplynulém roce nejen v České republice. Pokud jste výstavu nestihli, nebo byste rádi viděli realizace z minulých ročníků, můžete si Ročenku (aktuální i starší ročníky) objednat v e-shopu na domesistore.com.

Přednášky

V sekci přednášek proběhne vždy  Mozaika dřevostaveb, kde vybraní architekti krátce představí své stavby z výstavy.

 

Dále probíhají přednášky zahraničních architektů, po kterých následuje diskuze na aktuální téma za účasti architektů a dalších odborníků na konstrukce.

Na Salonu je také k dispozici Bookshop s tématickou literaturou. Všechny knihy jsou následně k dispozici na e-shopu domesistore.com.

_

Salon jako putovní výstava 

Veletrh Dřevostavby rozhodně není jedinou zastávkou Salonu dřevostaveb. Po zbytek roku se výstava pravidelně představuje i v dalších městech České a Slovenské republiky.