DDOD

Dřevěné dny otevřených dveří

2011 – Větrušice a Pulečný

Letošní DDOD nabídly zájemcům nahlédnout hned do dvou dřevostaveb od PRODESI | DOMESI. O víkendu 5.-6. listopadu 2011 se otevřely dveře jak typového domu Futura ve Větrušicích blízko Prahy, tak unikátního projektu v Pulečném kousek od Jablonce nad Nisou.

Domek v Pulečném je první stavbou ze zbrusu nového projektu Domesi Concept House – chcete si vyzkoušet bydlení v originálně řešené dřevostavbě na vlastní kůži? Nebo jen strávit víkend či týden na horách v příjemném prostředí? Právě tyto možnosti Vám již brzy nabídne domek v Pulečném (typ Futura Freestyle). V rámci DDOD si návštěvníci mohli kromě stavby samotné prohlédnout a ozkoušet také nábytek z řady DomesiDesign, kterým je interiér zařízen. (Nábytek je možné zakoupit v e-shopu domesistore.com.)

DDOD v dřevostavbě Futura ve Větrušicích byly další skvělou příležitostí projít si rodinný domek, který Vám následně reálně postavíme. Oblíbený projekt Futura (stejně jako její mladší sestra Futura Freestyle) kombinuje kvalitní architekturu, ve které jsme spojili všechny naše vyzkoušené nápady a zkušenosti, s kvalitním designem, energetickou úsporností a možnosti výběru ze široké škály barevných variant.

Věříme, že letošní DDOD pro Vás byly tak inspirativní jako pro nás, a budeme se tešit na další společné setkání – ať již na DDOD, veletrzích či při projektování Vašeho vlastního domku.

Pokud budete mít k našim dřevostavbám jakékoliv dotazy, neváhejte se na nás obrátit.

Radka Homolová
r.homolova@prodesi.cz
GSM: 733 177 303

——————————————————————————————————————————-

Dřevěné dny otevřených dveří 2010

O víkendu 9. – 10. 10. 2010 jste měli možnost navštívit právě dokončené moderní dřevostavby, kde byli k dispozici autoři staveb z architektonického studia Prodesi.

Přízemní rodinný dům Zdiby upoutá v typické lokalitě rodinných domů pozornost na první pohled. Výrazná fasáda z vertikálních palubek sibiřského modřínu bez povrchové úpravy příjemně kontrastuje s bílou omítkou v kombinaci s červenými okny.
Pokud na Vás dům na první pohled působí poněkud „nepřístupně“, po vstupu objevíte jeho druhou tvář. Jako obyvatel domu oceníte jeho odclonění od okolí a poskytnutí soukromí, i z toho důvodu, že se dům nachází na rohovém pozemku u komunikací. Atrium domu vzniklo obtáčením stále stejného řezu domu kolem tří stran čtverce a je otevřeno na jižní stranu. Tím poskytuje velmi příjemný centrální prostor s obývacím pokojem a kuchyní, který slouží jako místo setkávání rodiny. Do dvou postranních křídel architekt umístil separátně zónu pro rodiče (pracovnu a ložnici s koupelnou) a pro děti (dva dětské pokoje).
Domu nechybí ani druhá koupelna, technická místnost nebo úložný prostor v půdní části nad obytnými pokoji. O tepelný komfort je postaráno pomocí podlahového topení, tepelného čerpadla vzduch-vzduch a v některých pokojích i přímotopů. O příjemné klima v domě se stará také rekuperace. Na střeše domu je i fotovoltaická elektrárna, nikoliv v podobě klasických kolektorů, nýbrž nenápadných tašek.

Červeném Újezdu jste mohli navštívit další realizaci rodinného domku Futura, která je oproti „standardní“ verzi v Odolene Vodě (jež byla k vidění na březnových DDOD) zrcadlově převrácena. Hlavní prosklené plochy v přízemí i v patře jsou obráceny na jižní a západní stranu, kam se rovněž otevírá nejhezčí výhled.

Dispozice byla klientem přizpůsobena i v dalších ohledech: pracovna v přízemí je namísto stěnou oddělena pouze přiznaným ztužidlem, které tak vytváří zajímavý prvek v interiéru. V patře se eliminoval otevřený prostor naproti schodišti a připojil se místo toho k ložnici a jednomu dětskému pokoji. Futura v Červeném Újezdu je osazena rekuperací, tepelným čerpadlem vzduch-vzduch, přímotopy a krbem.

Chtěli bychom poděkovat jak návštěvníkům za názory a cennou zpětnou vazbu, tak především ochotným majitelům staveb, kteří nám umožnili dny otevřených dveří uspořádat. Víme, že pro většinu klientů je návštěva dokončeného domu klíčová pro to, aby si bydlení dokázali reálně představit. V této aktivitě proto plánujeme pokračovat i na jaře. Těšíme se na příští setkání s Vámi, ať už při konání dalších DDOD, či přímo na projektováním Vašeho vlastního domu!

Fotografie z březnové akce si můžete prohlédnout zde.