Ročenka dřevostaveb

Ročenka dřevostaveb 2018

Salon dřevostaveb se v roce 2019 uskuteční již po čtrnácté. Tato architektonická událost je  nesoutěžní přehlídkou moderní dřevěné architektury v České republice a na Slovensku za uplynulý rok. Rozšiřuje o nejvýraznějších realizacích povědomí mezi odbornou i laickou veřejností.

Ročenka dřevostaveb 2018

Ročenka dřevostaveb je tradiční tištěnou podobou každoroční výstavy Salon dřevostaveb. Za rok 2018 přináší celkem 38 vybraných realizací dřevostaveb – 26 českých, 10 slovenských, 1 rakouskou a 1 polskou. Mezi zastoupenými českými a slovenskými ateliéry jsou například ADR, Atelier Habina, Prodesi/Domesi, Archport, Markéta Cajthamlová, Molo architekti, Kamil Mrva Architects, Createrra, KubisArchitekti, ateliér Le Phart a další.

V ročence jsou k vidění i hosté Salonu dřevostaveb 2019 – rakouští RLP Rüdiger Lainer + Partner a jejich nejvyšší dřevěná stavba na světě HoHo Wien, a polští B2 Architekci, kteří se v ročence prezentují víkendovým domem ve Stroze. Rakouský architekt Oliver Sterl z RLP Rüdiger Lainer + Partner vystoupí 8. února na přednášce v CAMPu, polští architekti budou hosty Salonu dřevostaveb ve dnech 9. – 10. 2019 ve Vnitroblocku. Ročenka dřevostaveb 2018 má celkem 88 plnobarevných stran, texty v českém a slovenském jazyce.

Ročenku můžete zakoupit zde

Architektonická událost Salon dřevostaveb již třináctým rokem podporuje moderní architekturu dřevostaveb a rozšiřuje povědomí o nich mezi odbornou i laickou veřejností.

Ročenka dřevostaveb 2017 přináší celkem 32 zdařilých realizací dřevostaveb – 18 českých, 11 slovenských, 1 československou a 2 rakouské. Mezi zastoupenými ateliéry jsou například Modulora, Huť architektury Martin Rajniš, ARCHCON atelier, Kamil Mrva Architects, MOLO ARCHITEKTI, Pokorny architekti, Prodesi | Domesi, mvarchitektura nebo PANTOGRAPH. Ročenka ideálním způsobem mapuje, jaké nejzajímavější stavby ze dřeva aktuálně na území obou republik vznikly.

Zároveň přináší i inspiraci z nedalekého Rakouska v podobě hostů Salonu dřevostaveb 2018 – Innauer-Matt Architekten a Schenker Salvi Weber. Prvně jmenovaní se představí na premiéře Salonu v České republice, druzí na Slovensku.

Ročenku můžete zakoupit ZDE.

 

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Architektonická událost Salon dřevostaveb již dvanáctým rokem podporuje moderní architekturu dřevostaveb a rozšiřuje povědomí o nich mezi odbornou i laickou veřejností. V tuto chvíli je možné na našem eshopu Domesi store již objednávat Ročenku dřevostaveb 2016. Do Vánoc je k dispozici za „vánoční“ cenu – za pouhých 200 Kč! Poté se cena zvýší na 250 Kč. Ročenka je k dispozici ZDE.

Publikace přináší 36 zdařilých realizací dřevostaveb z Česka, Slovenska a také jednu z Rakouska. Tou je správní budova firmy Egger z dílny Architekturwerkstatt, kterou do Prahy na Salon dřevostaveb v únoru 2017 přijede osobně představit její autor Bruno Moser.

Ročenka2016-obalka.indd

 

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Ročenkou dřevostaveb 2015 zahájil Salon dřevostaveb svou druhou dekádu. Tato architektonická událost již jedenáctým rokem podporuje moderní architekturu dřevostaveb a rozšiřuje povědomí o nich mezi odbornou i laickou veřejností.

Publikace tentokrát přináší 40 nejzdařilejších realizací dřevostaveb z Česka, Slovenska a také jednu z Rakouska. Ročenku si můžete za 210 Kč objednat na Domesi Store – ZDE. Pokud byste chtěli ročenku někomu darovat pod stromeček, neváhejte s objednáním!

Ročenka2015-obalka.indd


:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Salon dřevostaveb 2015 představil návštěvníkům celkem 45 atraktivních realizací nejen z Čech a ze Slovenska – jako dárek k desátým narozeninám Salonu jsme přichystali i ohlédnutí za některými zahraničními hosty z let minulých! Jak se již stalo tradicí, nezapomínáme ani na projekty zahraničních architektů.

Všechny tyto unikátní stavby z Čech, Slovenska, Rakouska, Norska, Belgie, Velké Británie, Maďarska a Polska rekapituluje publikace ROČENKA DŘEVOSTAVEB 2014.

IMG_0066IMG_0079

Ročenka2013-obalka

Ročenka 2010

Roèenka2012-obalka.inddRočenka dřevostaveb 2011

rocenka_09-vizual-final

 

 

 

 

 

 

 

 

Ročenky dřevostaveb a knihy o architektuře si nyní můžete zakoupit ve vylepšeném bookshopu na domesistore.com.