Salon dřevostaveb 2019, jedeme dál!

23. 12. 2018

Vážení kolegové, milí partneři a podporovatelé,

možná se k Vám již doneslo, že veletrh Dřevostavby, kde býval Salon dřevostaveb tradičním doprovodným programem, je pro příští rok zrušen. Pro nás to je důvod k tomu se zamyslet nad další koncepcí Salonu. Původně jsme měli v plánu toto udělat až pro jubilejní patnáctý ročník v roce 2020, ale člověk míní a život mění.

Nás však jen tak nic nezastaví a jedeme dál. Naopak vzniklou situaci bereme jako impulz pro to, aby Salon povyrostl a osamostatnil se. Víme, že spojení se silnou a velkou akcí má své výhody, ale na druhou stranu nám to dlouhodobě neumožňovalo mít vše tak, jak jsme si představovali (a víte jací dokáží někdy architekti puntičkáři býti…).

Představte si tedy komorní akci na skvělé adrese, kde se podává výborná káva a jídlo, panuje příjemná atmosféra, běží pásmo přednášek a potkávají se investoři se svými architekty, architekti s možnými dodavateli. Můžete si koupit kvalitní tematické knihy a prohlédnout si výstavu toho nejlepšího, co se ze dřeva v Čechách a na Slovensku za poslední dobu postavilo. A po setmění se prostor promění v lounge pro neformální večírek.

Tak takto nějak si nový koncept představujeme a věříme, že připravíme kvalitní a pro všechny zúčastněné úspěšnou a zajímavou prezentaci dřevěné architektury a všeho, co s tímto dynamicky se rozvíjejícím oborem souvisí.

Jedním ze dvou těžišť letošního Salonu dřevostaveb zůstává dle plánu čím dál oblíbenější CAMP (Centrum architektury a městského plánování). Tam nás v pátek 8.2. od 19:00 potěší svojí přednáškou rakouský architekt Oliver Sterl, který je podepsaný pod aktuálně nejvyšší budovou ze dřeva, která se nyní realizuje na předměstí Vídně.

Na víkend pak budete moci zavítat do unikátního industriálního prostoru v pražských Holešovicích (vlastně nedaleko původně plánovaného veletrhu), kde čistě řezané, technicky vyspělé moderní dřevostavby krásně vyniknou. Tam bude po oba dva dny probíhat Mozaika dřevostaveb, do které se v sobotu zapojí naši další zahraniční hosté a v sobotu večer se můžete těšit na tradiční večírek Salonu dřevostaveb, který bývá ideální příležitostí pro obohacující networking.

V neskutečně krátké době se nám podařilo rozšířit tým o další zkušené kolegy, kteří nám pomohou lednovou jízdu zvládnout. Budeme rádi za jakoukoliv radu, kontakt, nápad, podporu i pomoc. Ale nejvíce stojíme o Vaši účast v únoru na místě samém. Jelikož stojíme na pomyslném novém začátku, tak Vás budeme opravdu potřebovat.

Držte nám palce. Máme jen minimum času. Když píšu tyto řádky, mám informaci o zrušení veletrhu ani ne týden, na krku Vánoce a sám jako praktikující architekt poslední týden náročné sezóny. Zřejmě nebude vše naprosto dokonalé, ale věříme, že i s Vaší pomocí to bude pravdivé a bude to stát za to!

O dalších krocích a novinkách Vás budeme průběžně informovat.

Zároveň přeji krásné Vánoce a vše nejlepší do nového roku!

Pavel Horák, ředitel Salonu dřevostaveb

V Praze, dne 21. prosince 2018

 

salon-logo-fialovo-cerne