Navštivte čtyřpodlažní dřevostavbu v poměru 1:1 ve městě budoucnosti!

15. 1. 2017

Praha zažije počátkem února jedno velké prvenství. Na veletrhu Dřevostavby představíme dosud nejvyšší dřevostavbu, která kdy byla v České republice postavena. Jedná se o čtyřpodlažní budovu, jejíž hlavní nosná konstrukce bude z těžkého dřevěného skeletu a masivních dřevěných panelů (CLT) z křížem lepeného dřeva.

U nás v České republice je výška budovy na bázi dřeva legislativně limitována  12 metry (počítáno od prvního podlaží po podlahu posledního podlaží). A právě takto vysoká dřevostavba, jejíž hlavní nosná konstrukce bude ze skeletu z BSH profilů a CLT panelů z křížem lepeného dřeva, se představí v pražských Holešovicích v rámci veletrhu Dřevostavby.

V každém podlaží naleznete na 40 m2 kompletně zařízenou zónu charakterizující čtyři základní symboly současného života. Přátele a zábavu symbolizuje otevřená přízemní zóna s kavárnou. První patro zosobňuje práci a představí moderní kancelář, druhé patro zrcadlí naši soukromou zónu v podobě bytu. Poslední třetí patro je věnované odpočinku, které v tomto případě představuje hotelový pokoj.

Významná část střední haly, ve které bude dřevostavby umístěna, bude pojednána jako „město budoucnosti“, kde se prohání elektromobily, můžete se posadit pod dostatek stromů na kvalitní městský mobiliář, posedět v kavárně, nebo vychutnat nějaký ze skvělých gurmánských zážitků. Takové město je nejen šetrné k životnímu prostředí po celou dobu svého životního cyklu, ale mnohem lépe například reguluje vysoké teploty v létě. Žít v takovém městě bude jednoduše potěšením.

Určitě neváhejte a doražte, bude na co koukat! Architekti z Prodesi|Domesi Vás rádi touto unikátní expozicí provedou. Pokud máte zájem o prohlídku v doprovodu jednoho z architektů, můžete se již nyní registrovat u Petry Hermelové na p.hermelova@prodesi.cz. Jinak bude expozice volně přístupná pro všechny návštěvníky veletrhu po celé čtyři dny (2.-5.2.2017).

Veletrh 2017_32

Veletrh 2017_33

Veletrh 2017_34

Veletrh 2017_38

Veletrh 2017_37 copy

Vizualizace: Prodesi|Domesi